Опитування

Оцініть новий дизайн веб-сайту

Loading ... Loading ...

У народі кажуть: “Якщо твої плани розраховані на рік — сій жито, якщо на десятиліття — саджай дерево, якщо на віки — виховуй дітей”. Дитячі душі… Які ж вони тендітні! Скільки всього чекає на них попереду, адже вони тільки починають свій шлях. А поряд з ними вчительська душа — мудра, з великим життєвим досвідом. Вони крокують разом, одним шляхом, і крокувати їм разом довгі шкільні роки.

Вже традицією стало у Волочиській ЗОШ І-ІІІ ст.№1 знайомитись із майбутніми першокласниками. Протягом року зустрічатися на підготовчих заняттях і надалі формувати перші класи. При цьому, ми пам’ятаємо поради відомого педагога В.О.Сухомлинського, що робити це потрібно плавно, без зайвих переживань та перелому для дітей.

Бо як би ми цього не хотіли, а безтурботне дитинство дітей завершується і попереду вступ до школи. Вік дитини від 5 до 6 років- особливо відповідальний у підготовці до шкільного життя.

Тож, не дарма так гостро сьогодні поставлено Міністерством освіти і науки питання охоплення дітей дошкільною освітою. З точки зору психологів, дитина, що не відвідувала дитячих закладів до вступу в школу, набагато важче переживає адаптаційний період та проходить звикання до життя в дитячому колективі.

Впродовж останніх років ми спостерігаємо тенденцію зменшення кількості першокласників, що виховувалися до вступу в школу в домашніх умовах. Проте, стовідсоткового охоплення не спостерігається. З діаграми видно, що на достатньому рівні налагоджено співпрацю із всіма ДНЗ міста по набору учнів до 1 класу.

Не залежно від перебування дитини у ДНЗ та умов виховання в сім’ї, формується психологічна готовність до школи. Більшість дітей швидко включаються у навчальну діяльність. Хоча відбувається перебудова виду діяльності, зміна режиму дня, переборювання труднощів. І все це нелегко дається першокласникам.

Бо, як все в державі оновлюється та змінюється, освіта теж не стоїть осторонь реформаційних процесів суспільства. Запроваджено в дію новий Державний стандарт початкової загальної освіти Затверджено нові Типові навчальні плани початкової школи. Створено нові Навчальні програми для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання. 1-4 класи. Видрукувано нові навчальні підручники

Отож, початкова школа оновлена. Це дало можливість учням 1 класу вивчати досконало у 1 класі природознавство. Вивчення іноземної мови запроваджено з 1 класу. З 2 класу введено вивчення предмета „Сходинки до інформатики“. За рахунок збільшення основних годин скорочено кількість додаткових у 1-4 класах лише по 2 години варіативної складової.

У нашій школі ці години розподілено на підсилення вивчення української мови у 1 класі з метою забезпечення синхронності у навчанні читання і письма букв української абетки. У 2-4 класах – для вивчення російської мови. Та основ споживчих знань і етики в 1-4 класах.

Цьогоріч гаслом зустрічі була назва Всеукраїнської акції „ Дай руку, першокласнику!“

В рамках зустрічі батьки  майбутніх першокласників мали змогу познайомитись з історією школи за візиткою – представленням навчального закладу директором О.В.Пересуньком. Вислухати поради психологічної готовності дитини, познайомитись із особливостями організації навчально-виховного процесу, умовами роботи початкової школи із повідомлення заступника директора Швалюк Л.В. Внесено пропозицію логопедичного та соціально-психологічного супроводу майбутнього першокласника на запит батьків.

Яскравим доповненням свята стала концертна програма. Відповідально поставились до підготовки лялькової вистави вчителі початкових класів Карпова В.Д., Бочарська О.Д. Творчо продумано монтаж привітальної групи дітей заступником з виховної роботи Футорською І.Ю. Здійснено презентацію хореографічного клубу „Фламінго“ керівником Химич Г.В. Забезпечено музичний фон свята педагогом-організатором Сиротою С.А.

Гостинно зустріла і зацікавила малюків несподіванками у природі вчитель біології Паук І.М. На зупинці “ Веселкова “, де спільно із вчителями Казанішеною Н.А., Юхімовою Л.О., Смілянець Л.Л. діти зуміли познайомитись, пограти у інтерактивні ігри та прийняти участь у створенні колективної аплікації:  віночка для сонечка. Спільно пограли у комп’ютерні ігри та логічні завдання у кабінеті інформатики з вчителями Шустіцькою В.О., Сиротою С.А. Після подорожі школою разом з майбутніми першими вчителями Радюкіною О.М., Суховецькою В.М., Войнаровською В.В., Бочарською О.Д. діти і батьки відвідали класні кімнати , познайомились із умовами організації і проведення щотижневих підготовчих занять, отримали пакет документів із порадами для батьків, портфоліо учня та візитівкою школи.

Гостинні класні кімнати зустріли дітей і їх батьків у родинному класному колі. Ці приміщення стануть місцем майбутніх зустрічей з першою вчителькою впродовж циклу підготовчих занять.

Заступник директора з НВР

 Швалюк Л.В.

Фото

Пошук

Корисні посилання

mon

mon

mon

mon

mon

mon

mon

mon

mon

Архів публікацій