Опитування

Оцініть новий дизайн веб-сайту

Loading ... Loading ...

Твій малюк постійно в русі. Він бігає, стрибає, задає купу питань … І все це відбувається одночасно. Педіатри називають таких дітей гіперактивними і все норовлять їх вилікувати. Але чи дійсно дитяча гіперактивність є хворобою? Якими мають бути діти? Нам батьки завжди говорили: «Сиди тихо, поводься спокійно!» І іноді ми таки слухалися маму з татом. Але сьогоднішні діти вражають своєю рухливістю. Добре це чи погано і чи повинні бути діти тихими і слухняними? На ті та інші запитання шукали відповіді члени творчої групи „Сузір᾽я гуманної педагогікиˮ. Чергове засідання, що проведене Радюкіною О.М.у лютому 2013 року зібрало колег-однодумців району.

Шкільний психолог П᾽ятницька Л.Е. запропонувала для обговорення питання :Де норма, а де перебір? Бо активна дитина – це здорова дитина. Адже коли малюк добре себе почуває – він і поводить себе активно. Слабка і хвора дитина навпаки буде вести себе мляво і тихо. Але якщо активний стан так природній для дітей, чому неврологи вважають гіперактивність патологією? Вони так і норовлять нагодувати крихітку заспокійливими … Давай розберемося, що таке просто активність і нав’язлива перезбудженість. Хто така активна дитина? Це малюк, який не може сидіти на місці, він постійно в русі, в пошуку. Йому все цікаво, він пізнає світ. Він багато говорить, багато питає, чи не страждає порушенням сну. Але активним він може бути не скрізь. Він може бути непосидою вдома, а от в садочку – тихим і спокійним. Активна дитина – не агресивна. Вона рідко стає призвідником скандалу.

Малюк також в постійному русі, і навіть коли втомився, продовжує рухатися, часто плаче і влаштовує істерики. Він задає дуже багато питань, але часто не дослуховує на них відповіді. Він погано спить, сон неспокійний, переривчастий. Їм неможливо управляти, він не реагує на крики, заборони та обмеження. Він однаково активний – і вдома, і в гостях, і в садку. Він може бути призвідником скандалів. Причому, він не може контролювати свою агресію. Часто б’ється, кусається, плаче …

Педагоги давали відповіді на запитання: Чому гіперактивність – це погано?

Це – не риса характеру дитини, а порушення нервової системи. Швидше за все, у мами під час вагітності були якісь проблеми, можливо малюк з’явився на світ в результаті кесаревого розтину, або ж мама не годувала його грудьми. Причин багато. Впливають і екологія, і темп життя. Батьки самі стали набагато активніше, вони більш нервові, але й мобільні. Такі ж і їх діти. Як «вилікувати» малюка від зайвої активності? Все просто. По-перше, створи йому спокійні умови для життя. У сім’ї повинна бути нормальна атмосфера. Розплануйте чіткий режим дня малюка. Поясни йому, що бігати й стрибати краще всього на свіжому повітрі, в парку, в лісі.

Якщо мама і тато також емоційні – їм доведеться почати з себе. А вже потім – показати приклад дитині. Не лай малюка, не карай його, так ти тільки знизити його самооцінку, він буде ображатися і ще більше плакати.

Надано практичні вирішення проблемних ситуацій Суховецькою В.М. Звернено увагу на використання кінезіологічних вправ у роботі з учнями логопедом Казанішеною Н.А. Розроблено і запропоновано систему вправ і завдань у навчально-виховному процесі вчителями Пилипчук Г.А. та Щенсневич Л.Е. На роль арттерапевтичних вправ з власного досвіду роботи звернула увагу Бочарська О.Д.

 Кожен із вчителів та батьків повинен пам᾽ятати слова мудреця „Є три речі, котрі в житті не повертаються: слова, час і можливості. Будьте уважні до своїх думок. Вони – початок дій“

Фото

ВІЗИТІВКА

Завантажити (360)

Volochys’k:
Корисні посилання

mon

mon

mon

mon

mon

mon

mon

Архів публікацій