Опитування

Оцініть новий дизайн веб-сайту

Loading ... Loading ...

Саме таку тему було обрано керівником творчої групи з гуманної педагогіки Радюкіною О.М. для чергового засідання творчої групи вчителів початкових класів району, що проведене 1 березня 2012 року на базі початкової школи.

Криза кінця XX століття охопила різні сфери життєдіяльності, а в першу чергу саму людину – її свідомість, почуття, поведінку. Посилення останнім часом негативних впливів аморальності, злочинності, зубожіння, збільшення кількості «важких» дітей уже в дошкільному дитинстві призводять до знецінення освіти, падінню авторитету педагога. Виникає небезпека виростити бездуховне покоління, позбавлене інтелігентності, порядності, яке зневажливо ставиться до культурних та загальнолюдських цінностей. Одна із найбільших сильних альтернатив традиційній педагогіці – гуманно-особистісний підхід. Це не тільки оновлення навчального процесу, де активізуються загальнолюдські моральні цінності: совість, добро, справедливість, милосердність, духовність, людська гідність.

Спільно з керівником творчої групи Радюкіною О.М. педагоги-однодумці вишуковували ефективні умови навчально-виховної взаємодії: гуманність,цілісність і системність навчально-виховного процесу, особистісну спрямованість навчання і виховання, дійову співпрацю вчителів, які працюють у конкретному класі, взаємну узгодженість вимог школи і батьків до виховання і розвитку дитини. Поскільки, «Особистість виховує особистість – це азбука виховного процесу», основними положеннями гуманно-особистісного підходу до виховання дитини є: віра в неповторність дитини,схвалення та розуміння її вчинків, налагодження довірливих стосунків, відсутність будь-якої критики,опора на кращі якості дитини, вплив на дитину через прохання. Зосереджено увагу аудиторії на заповідях Матері Терези, котрі актуальні і в сучасному світі.

Під музичний супровід кожен мав можливість зобразити власне дерево життя, піднятися сходинками пізнання, за методикою домальовування створити власного ангела-охоронця. В атмосфері щирого спілкування висловити власне бачення гуманно-особистісного навчально-виховного процесу. Вдалим моментом релаксації виявився фрагмент музикотерапевтичних вправ від члена творчої групи Бочарської О.Д. А В.М.Суховецька допомогла розібратися із власним психологічним світом через психологічні ігри. Інтерактивна вправа “Промінці добра“, що проведена Н.А.Казанішеною, продовжила щире спілкування та зблизила учасників засідання. Кожен з них заповнив людськими чеснотами імпровізоване серце. А пізніше з рук заступника директора Швалюк Л.В. усі члени творчої групи передавали один одному вогник тепла, світла і педагогічного серця. На завершення методист по початковому навчанню відділу освіти Волочиської районної державної адміністрації Верба О.П. звернула увагу членів творчої групи на ефективність впровадження у навчально-виховний процес гуманно-особистісного підходу до учнів за методикою Ш.О.Амонашвілі, В.О.Сухомлинського, К.Д.Ушинського,О.Я.Савченко.

На згадку про зустріч кожен з присутніх членів творчої групи одержав “Рецепт вчительського щастя“ від Ш.Амонашвілі та основні настанови вчителю гуманного педагогічного процесу. Бо, як говорить А.Енштейн,“… уміє вчити той, хто вчить цікаво“.

Фото

ВІЗИТІВКА

Завантажити (655)

Volochys’k:
Корисні посилання

mon

mon

mon

mon

mon

mon

mon

Архів публікацій