Опитування

Оцініть новий дизайн веб-сайту

Loading ... Loading ...

Здоров’я нації в наш час розглядається як показник цивілізованості держави, що відбиває соціально – економічне становище суспільства. Як говорить народна мудрість, дев’ять десятих щастя людини складає її здоров’я. А урок сьогодні , як основна форма організації навчально-виховного процесу, вже не вважається сучасним , якщо на ньому не враховується здоров’я дитини.

У Волочиській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №1 ось уже другий рік учителі початкових класів працюють над реалізацією педагогічної проблеми “Створення здоров’язберігаючого простору для організації навчально-виховного процесу у початковій школі “. Розроблено низку профілактичних заходів, спрямованих на формування здорового способу життя, постійно впроваджуються інтерактивні форми роботи з учнями. Оздоровчий процес в навчальному закладі являє собою чітку науково – обґрунтовану систему, згідно з якою на основі національного і міжнародного досвіду здорового способу життя в практику навчального закладу впроваджуються валеологічна освіта та просвіта дітей . Таким чином, робота зі здоров’язбереження збагачує і збалансовує діяльність колективу школи, спрямовує творчість учителів і учнів на вдосконалення навчально-виховного процесу. Знання, володіння і застосування здоров’язберігаючих технологій є важливою складовою професійної компетентності сучасного педагога.

13 березня в ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 м. Волочиська відбулося чергове засідання творчої групи вчителів початкових класів району “Крок за кроком“ з проблеми «Впровадження здоров’язберігаючих технологій в практику роботи початкової школи» (керівник Смілянець Л.Л.., учитель початкових класів, учитель-методист). У роботі взяли участь учителі початкових класів кожної школи міста, заступник директора з навчально-виховної роботи Швалюк Л.В., методист по початковому навчанню відділу освіти Волочиської районної державної адміністрації Верба О. П.

Засідання проведене у формі короткотривалого педагогічного проекту, що переслідував за мету: ознайомити вчителів зі здоров’язберігаючими технологіями; забезпечити всебічну і ґрунтовну підготовку вчителів початкових класів до процесу формування культури здоров’я учнів; формувати сприятливе внутрішньо- шкільне середовища для збереження та зміцнення здоров’я учнів; систематизувати методичні рекомендації щодо формування культури здоров’я молодших школярів.

Починаючи із вправи “Очікування“, де члени творчої групи створювали “Квітник спілкування“ із власних думок, та закінчуючи вправою “Зворотній зв’язок“ заняття було побудоване та реалізоване через чітку систему інтерактивних технологій та супроводжувалось вдалими слайдами мультимедійної презентації. Вражаючими статистичними даними наукових досліджень закцентовано увагу на катастрофічне погіршення стану здоров’я учнів та поставлено чітку проблему для вирішення перед учасниками проекту.

Через “Мозковий штурм“ побудовано асоціативний кущ “Здоров’я“. Визначено поняття здоров’я за концепцією канадського професора Білла Райна, в основу якої покладено світогляд перших поселенців Канади, які сприймали життя, як колесо. Кожен зумів побудувати своє колесо життя, що охоплює усі сфери діяльності людини. Вправою “Повітряна куля“ кожен обрав для себе рейтинг найважливіших в житті цінностей. Зрозуміти які фактори шкільного життя є загрозливими педагогам допомогла вправа “Мікрофон“. Організовано роботу в групах з метою визначення критеріальних показників сучасного здоров’язберігаючого уроку: санітарно-гігієнічні, організаційно-навчальні, навчально-методичні. А робота в парах вирішила приклади відповідального ставлення до власного здоров’я. Продемонстровано фрагменти руханок та валеологічних пауз, що можуть стати ефективними у роботі з дітьми.

На занятті слухачі розглянули питання «Особливості сучасного уроку з використанням здоров’язберігаючих технологій». Усі прийшли до висновку, що сучасний урок має бути здоров’язберігаючим, здоров’яформуючим, здоров’язміцнюючим, спрямованим на формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя, учити культури здоров’я на засадах розвитку життєвих навичок. Тільки в тісному взаємозв’язку з медичними працівниками, учнями, батьками, практичними психологами, усіма тими, хто зацікавлений у збереженні і зміцненні здоров’я дітей і молоді , педагоги спроможні створити здоров’язберігаюче освітнє середовище.

Бо ж, “…саме здоров’я людей повинно слугувати головною візиткою успішного суспільства“- стверджує професор, доктор медичних наук , творець валеології Ізраїль Іцкович Брехман.

керівник творчої групи вчителів

початкових класів району

“Крок за кроком“ Смілянець Л.Л.

Пошук

Корисні посилання

mon

mon

mon

mon

mon

mon

mon

mon

mon

Архів публікацій