Опитування

Оцініть новий дизайн веб-сайту

Loading ... Loading ...

Здоров’я нації – показник цивілізованості держави. Як говорить народна мудрість, дев’ять десятих щастя людини складає її здоров’я.

13 березня на базі початкової школи відбулося чергове засідання творчої групи вчителів початкових класів району “Крок за кроком“ з проблеми «Впровадження здоров’-язберігаючих технологій в практику роботи початкової школи»(керівник Смілянець Л.Л., учитель початкових класів, учитель-методист). У роботі взяли участь учителі початкових класів кожної школи міста, мето-дист по початковому навчанню відділу освіти Волочиської районної державної адміністрації Верба О. П.

Засідання проведене у формі короткотривалого педагогічного проекту. Починаючи із вправи “Очікування“, де члени творчої групи створювали “Квітник спілкування“ із власних думок, та закінчуючи вправою “Зворотній зв’язок“ заняття було побудоване та реалізоване через чітку систему інтерактивних технологій та супроводжувалось вдалими слайдами мультимедійної презентації. Вражаючими статистичними даними наукових досліджень закцентовано увагу на катастрофічне погіршення стану здоров’я учнів та поставлено чітку проблему для вирішення перед учасниками проекту.

Через “Мозковий штурм“ побудовано асоціативний кущ “Здоров’я“. Визначено поняття здоров’я за концепцією канадського професора Білла Райна, в основу якої покладено світогляд перших поселенців Канади, які сприймали життя, як колесо. Кожен зумів побудувати своє колесо життя, що охоплює усі сфери діяльності людини. Вправою “Повітряна куля“ кожен обрав для себе рейтинг найважливіших в житті цінностей. Зрозуміти які фактори шкільного життя є загрозливими педагогам допомогла вправа “Мікрофон“. Організовано роботу в групах з метою визначення критеріальних показників сучасного здоров’язберігаючого уроку: санітарно-гігієнічні, організаційно-навчальні, навчально-методичні. А робота в парах вирішила приклади відповідального ставлення до власного здоров’я. Продемонстровано фрагменти руханок та валеологічних пауз, що можуть стати ефективними у роботі з дітьми.

На занятті слухачі розглянули  питання «Особливості сучасного уроку з використанням здоров’язберігаючих технологій». Усі прийшли до висновку, що сучасний урок має бути здоров’язберігаючим, здоров’яформуючим, здоров’язміцнюючим, спрямованим на формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя, учити культури здоров’я на засадах розвитку життєвих навичок. Тільки в тісному взаємозв’язку з медичними працівниками, учнями, батьками, практичними психологами, усіма тими, хто зацікавлений у збереженні і зміцненні здоров’я дітей і молоді , педагоги спроможні створити здоров’язберігаюче освітнє середовище.  

   Бо ж, “…саме здоров’я людей повинно слугувати головною візиткою успішного суспільства“- стверджує професор, доктор медичних наук , творець валеології Ізраїль Іцкович Брехман.

Фото

ВІЗИТІВКА

Завантажити (687)

Volochys’k:
Корисні посилання

mon

mon

mon

mon

mon

mon

mon

Архів публікацій